Pożyczki, powiemy Ci wszystko, co musisz wiedzieć. Kredyt w Anglii może być przydatnym narzędziem na pokrycie dużych kosztów. Ale przed złożeniem wniosku o pożyczkę ważne jest, aby zrozumieć wszystko na temat pożyczania pieniędzy.

Czym jest pożyczka w Anglii?

Kiedy zaciągasz pożyczkę, bierzesz określoną kwotę pieniędzy i zgadzasz się ją spłacać przez określony czas, zwykle odsetki. Kwota pożyczki, a także oferowane oprocentowanie, uzależnione jest od wielu czynników, w tym zdolności kredytowej i czasu jej spłaty.

Dlaczego ludzie biorą pożyczki w Wielkiej Brytanii?

 • Istnieje wiele powodów, dla których ludzie biorą pożyczki w Anglii. na przykład na przykład:
 • Kupić samochód.
 • Płatność za ślub i zapłata za małżeństwo
 • Ulepszenia domu, takie jak rozbudowa dachu lub przebudowa strychu.

Inne duże zakupy, takie jak na przykład wakacje.

Konsolidacja zadłużenia – Jeśli masz kilka różnych długów, możesz pomóc w zebraniu wszystkich płatności, podać dokładny okres spłaty oraz plan spłaty kredytu.

Jakie są rodzaje pożyczek? – Najpopularniejszy rodzaj kredytu, który można wykorzystać na zaspokojenie powyższych potrzeb.
Możliwości dostępnych pożyczek osobistych będą zależeć od pożyczkobiorcy. Będą oferować różne wielkości limitów, oprocentowanie i warunki.

Czy w Wielkiej Brytanii pożyczka osobista jest zabezpieczona czy niezabezpieczona?

W wyszukiwaniu możliwości pożyczenia możesz zobaczyć towary, które są wymienione jako zabezpieczone i niezabezpieczone.

W Wielkiej Brytanii pożyczki osobiste zwykle nie są udzielane, co oznacza, że ​​pożyczkodawca, na przykład bank, nie może wziąć żadnych aktywów bez zwrotu tego, co jest potrzebne. Jednak każda spóźniona lub nieodebrana płatność może negatywnie wpłynąć na Twoją zdolność kredytową i zdolność do pożyczania pieniędzy w późniejszym czasie.
Pożyczkodawcy zdecydują, ile chcą ci pożyczyć, biorąc pod uwagę takie czynniki, jak dochód, zdolność kredytowa, cel, w którym musisz pożyczyć.

Najczęstszym przykładem udzielonej pożyczki jest kredyt mieszkaniowy lub hipoteczny. W takim przypadku pożyczka jest „zabezpieczona” w domu. Oznacza to, że pożyczkobiorca może zabrać twój dom, jeśli nie spłacisz spłat.
Oprocentowanie pożyczek zabezpieczonych jest zwykle niższe niż w przypadku pożyczek niezabezpieczonych. Wynika to z faktu, że pożyczkodawcy ograniczają ryzyko, uzgadniając inne opcje spłaty, jeśli pożyczkodawca nie wywiąże się z zobowiązań wobec pożyczkobiorcy.

Kwota kredytu, jaką można pożyczyć w kredycie hipotecznym, zależy od relacji kredytu do kosztu LTV. Kwota ta może być pożyczona w zależności od wartości domu. Na wielkość pożyczki wpływ będą mieć również inne czynniki, takie jak dochody i zdolność kredytowa.

Kredyt w języku angielskim czy karta kredytowa, czy lepiej?

Dlaczego musisz pożyczyć pieniądze i ile pieniędzy potrzebujesz pożyczyć, możesz porównać pożyczkę i kartę kredytową. Oba działają w ten sam sposób – pożyczasz pieniądze i spłacasz je. Ale każdy ma swoje zalety i wady, dlatego ważne jest, aby zastanowić się, co jest dla Ciebie odpowiednie.

Karta kredytowa może być najlepszą opcją, jeśli chcesz regularnie pożyczać niewielkie kwoty. Przydają się również wtedy, gdy nie wiesz, ile masz do pożyczenia, lub po prostu potrzebujesz dodatkowych pieniędzy w razie wypadku. Bardzo ważne jest, abyś mógł sobie pozwolić na odzyskanie pieniędzy wydanych na kartę. Być może będziesz musiał uiścić opłatę, jeśli przegapisz płatność i możesz zacząć naliczać należne odsetki. Może to również negatywnie wpłynąć na Twoją historię kredytową.

Pożyczki są generalnie bardziej przydatne, jeśli zarabiasz duże kwoty w dłuższej perspektywie. Będziesz mógł uzyskać najkorzystniejsze oprocentowanie kredytu i ustalony zostanie stały okres spłaty. Ponownie musisz wziąć tylko to, co możesz sobie zwrócić. Niedokonanie jakichkolwiek płatności w przyszłości może wpłynąć na Twoją zdolność kredytową, a także zdolność do zaciągania pożyczek.

Co musisz wiedzieć, aby otrzymać pożyczkę w UK

Poświęć trochę czasu na rozważenie wszystkich opcji przed złożeniem wniosku o pożyczkę. Myślisz, że naprawdę potrzebujesz czegoś, co chcesz pożyczyć w tej chwili. Jeśli nie, rozważ zaoszczędzenie pieniędzy. Możesz zaoszczędzić całość lub część tego, czego potrzebujesz, więc musisz zrobić mniej.

Możesz także poświęcić trochę czasu na zbudowanie zdolności kredytowej. Lepsze wyniki kredytowe mogą oznaczać uzyskanie lepszej stopy procentowej i szerszej gamy produktów do wyboru.

Jeśli chcesz otrzymać pożyczkę, sprawdź dostępne stawki, aby znaleźć najlepszą dla siebie. Jest to często wyrażane jako roczna stopa procentowa APR. Szukając pożyczki można spotkać się z „przedstawicielem roku”. Nie jest konieczne uzyskiwanie rocznej stopy procentowej, to przykład szybkiego porównania potencjalnej wartości różnych produktów pożyczkowych, na które można liczyć.

Roczny procent, który otrzymujesz, zależy od Twojej indywidualnej sytuacji, więc może się różnić od rocznego procentu reklamodawcy. Zawsze czytaj drobny druk na oferowanych produktach.

Możesz także porozmawiać z bankiem o tym, jakie będą płatności. Tworzenie budżetu z dochodami i wydatkami może pomóc Ci sprawdzić, czy możesz sobie pozwolić na zapłacenie. Jeśli dług nie może zostać spłacony, można rozważyć inne opcje, takie jak mniejsza pożyczka lub oszczędności.

Pożyczka to kwota pieniędzy pożyczona na określony czas w ramach uzgodnionego harmonogramu spłat. Kwota spłaty będzie zależała od wielkości i czasu trwania pożyczki oraz stopy procentowej.

Pożyczki są na ogół najbardziej odpowiednie dla:

 • płacenie za aktywa – np. pojazdy i komputery

Początkowy kapitał

przypadkach, w których ilość potrzebnych pieniędzy nie ulegnie zmianie
Warunki i cena pożyczek będą się różnić w zależności od dostawcy i będą odzwierciedlać ryzyko i koszt ponoszony przez bank w celu zapewnienia finansowania. Przy większych kwotach cena i warunki do uzgodnienia.

Banki będą pożyczać pieniądze przedsiębiorstwom na podstawie odpowiedniego zwrotu z ich inwestycji, aby odzwierciedlić ryzyko niewypłacalności i pokryć koszty administracyjne. Jeśli masz ugruntowane relacje ze swoim bankiem, będą oni dobrze rozumieć Twoją działalność. Pomoże im to doradzić Ci najlepszy produkt dla Twoich potrzeb finansowych.

Różne rodzaje kredytów bankowych obejmują:

 • kredyty obrotowe – krótkoterminowe lub w sytuacjach awaryjnych
 • kredyty na środki trwałe – na zakup aktywów, gdzie zabezpieczeniem jest samo aktywo
 • pożyczki faktoringowe – pożyczki oparte na pieniądzach należnych Twojej firmie od klientów
 • kredyty ratalne – na długoterminowy zakup aktywów, takich jak pojazdy lub maszyny

Zalety pożyczek terminowych

Pożyczka nie podlega spłacie na żądanie, a więc jest dostępna przez cały okres pożyczki – zwykle od trzech do dziesięciu lat – chyba że naruszysz warunki pożyczki.
Pożyczki mogą być powiązane z okresem użytkowania sprzętu lub innych aktywów, za które pożyczasz pieniądze.
Na początku okresu kredytowania możesz wynegocjować wakacje spłaty, co oznacza, że płacisz odsetki tylko przez określony czas, podczas gdy spłaty kapitału są zamrożone.
Chociaż musisz płacić odsetki od pożyczki, nie musisz oddawać pożyczkodawcy procentu swoich zysków ani udziału w Twojej firmie.
Stopy procentowe mogą być ustalone na cały okres, dzięki czemu będziesz znać poziom spłat przez cały okres kredytowania.
Może istnieć opłata aranżacyjna, która jest płacona na początku pożyczki, ale nie przez cały okres jej trwania. Jeśli jest to pożyczka na żądanie, może być należna opłata roczna za przedłużenie.

Wady kredytów

Większe pożyczki będą miały określone warunki lub zobowiązania, których należy przestrzegać, takie jak dostarczanie kwartalnych informacji zarządczych.
Pożyczki nie są zbyt elastyczne – możesz płacić odsetki od środków, których nie używasz.
Możesz mieć problemy z dokonywaniem miesięcznych spłat, jeśli Twoi klienci nie płacą Ci szybko, co powoduje problemy z przepływem środków pieniężnych.

W niektórych przypadkach pożyczki są zabezpieczone majątkiem firmy lub twoimi rzeczami osobistymi, np. domem. Oprocentowanie pożyczek zabezpieczonych może być niższe niż w przypadku pożyczek niezabezpieczonych, ale Twoje aktywa lub dom mogą być zagrożone, jeśli nie będziesz w stanie dokonać spłat.
Może wystąpić opłata, jeśli chcesz spłacić pożyczkę przed końcem okresu pożyczki, szczególnie jeśli oprocentowanie pożyczki jest stałe.

Kiedy pożyczki nie są odpowiednie – Nie jest dobrym pomysłem zaciąganie pożyczki na bieżące wydatki, ponieważ może być trudno nadążyć ze spłatami. Bieżące wydatki są natomiast najlepiej finansowane z gotówki otrzymanej ze sprzedaży, ewentualnie z kredytem w rachunku bieżącym jako zabezpieczeniem.

Jeśli nie możesz uzyskać pożyczki lub innego rodzaju finansowania w swoim banku, dostępne są inne opcje finansowania. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz Opcje finansowania działalności gospodarczej – przegląd.

Jak uzyskać pożyczkę w Londynie

Staraj się nie ubiegać o wiele pożyczek w tym samym czasie, jeśli pożyczkobiorcy przeprowadzą rygorystyczną kontrolę kredytową, pozostanie to w Twojej historii kredytowej. Liczne poszukiwania pożyczek krótkoterminowych w krótkim czasie mogą przekonać pożyczkodawcę, że masz problemy z kontrolą pieniędzy. Może to wpłynąć na Twoją zdolność kredytową i powodzenie wniosku o pożyczkę.

Ubieganie się o kartę kredytową powinno być wykonane ostrożnie. Upewnij się, że znalazłeś odpowiednią pożyczkę dla swoich okoliczności i masz wszystkie niezbędne dokumenty. Może obejmować:

 • Twoje dane osobowe
 • Twoje dane bankowe
 • Twoje dane dotyczące zatrudnienia
 • Sprawdź adres i wcześniej podane adresy

Zapytaj pożyczkodawcę, czy potrzebujesz czegoś innego, na przykład P60 lub innej oficjalnej dokumentacji. To może przyspieszyć twoją pracę, jeśli masz wszystko, czego potrzebujesz.

Jeśli ubiegasz się o pożyczkę w istniejącym banku, proces ten może być znacznie prostszy, ponieważ będzie on już posiadał wiele twoich informacji. Można to zrobić w ciągu kilku minut w Internecie lub aplikacji, dlatego ważne jest, aby przemyśleć wszystko przed złożeniem wniosku. Po wypełnieniu wniosku o pożyczkę, przed złożeniem upewnij się, że został on odpowiednio sprawdzony.

Pożyczka w UK spłata

Ważne jest, aby kontrolować swoje płatności. Ubiegając się o pożyczkę, zobacz, jakie będą płatności, a także upewnij się, czy cię stać, uwzględnij je w budżecie.
Możesz ustawić polecenie zapłaty w celu automatycznej spłaty zadłużenia. Jeśli to zrobisz, możesz regularnie sprawdzać swoje konto, aby upewnić się, że masz wystarczająco dużo pieniędzy na pokrycie wypłat.
Jeśli nie możesz spłacić długu, jak najszybciej porozmawiaj z wierzycielem. Mogą pomóc Ci znaleźć rozwiązanie. Opóźnienia i płatności mogą prowadzić do długów, które mogą być trudne do wyeliminowania. Może to również negatywnie wpłynąć na Twoją zdolność kredytową.